a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

بره موم ماده ای شگفت انگیز

عسل ارگانیک اورازان > مقاله  > بره موم ماده ای شگفت انگیز

بره موم ماده ای شگفت انگیز

بره موم ماده ای صمغی و چسبناک با بوی نسبتاً تند و مطبوع و رنگ قهوه‌ای مایل به سبز است که به رنگ گیاه مورد استفاده بستگی دارد که در دمای پایین سفت و سخت و در دمای بالا نرم و چسبندگی زیادی دارد. زنبور های عسل از این ماده برای جسباندن محل اتصال قاب های داخل کندو و مسدودکردن منافظ باز اطراف کندو، ضدعفونی و صیقلی کردن سطح شان‌ها استفاده می‌شود. زنبور های کارگر از شیره سلولی گلها، ساقه ها، جوانه ها، برگ ها و صمغ های تراوش شده تنه درختان این ماده را تولید میکنند.

بره موم از ترکیب رزین ها و صمغ ها، موم و اسیدهای چرب، روغن های ضروری یا فرار، گرده گل و مواد معدنی و ترکیبات آلی بدست می آید. همچنین بره موم حاوی ویتامین های B1، B2، B6، C  و E  است. مواد قندی موجود در شیره های سلولی و صمغ ها که شامل گلوکز و رامانوز است، توسط زنبور های داخل کلونی جدا، و مصرف می شود و بعد، با فعل و انفعالات مربوطه، توسط زنبور ها، از مواد فوق، بره موم تولید می شود.

به طور کلی مهمترین خاصیت این ماده، اثر آنتی بیوتیک (ضد قارچ‌ها، ویروس ها و باکتری ها) آن است. خاصیت ضدویروسی و باکتری کشی آن، عمدتاً مربوط به گالانژین، اسید کافیک و اسید فرولیک، فلانوئیدها، استرهای رزینی، اسیدهای حلقوی و بخشی از ترپن هاست به صورتی که بره موم باعث حفظ کلونی و نابودی باکتری عامل لوک آمریکایی، عامل بیماری نوزاد گچی و استافیلوکوکوس‌ها می‌شود.

شرایط نگهداری : با نگهداری صحیح به مدت ۱۲ ماه، فعالیت های ضدباکتری این ماده کاهش نمی‌یابد. باید بره موم و عصاره‌ها در ظروف تمیز، بدون منفذ، سربسته و تیره و در جای تاریک و در دمای کمتر از ۱۰-۱۲ درجه و به دور از گرمای زیاد و نور مستقیم خورشد نگهداری کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید