a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

تأثیر ژل رویال و گرده گل بر دیابت

عسل ارگانیک اورازان > وبلاگ  > تأثیر ژل رویال و گرده گل بر دیابت

تأثیر ژل رویال و گرده گل بر دیابت

ژل رویال  چیست؟

ژل رویال  ماده‌ای است که زنبورهای پرستار تولید و ترشح می‌کنند. لاروهای زنبور عسل در ۳ روز ابتدایی زندگی خود و زنبور ملکه در تمام طول عمر خود از این ماده تغذیه‌‌ می‌کنند.
گفته می‌شود این ماده پروتئینی دارای اثرات بیولوژیکی مفیدی بر بدن انسان نظیر افزایش ایمنی، اثر آنتی اکسیدانی و ضدسرطانی است. ژل رویال  در حال حاضر به اشکال مختلف دارویی و به عنوان مکمل در دسترس افراد قرار دارد.

ژل رویال  دارای مواد مغذی زیادی است که اثر مثبت بر بسیاری از بیماری ها می گذارد. اثرات آنتی‌اکسیدانی و ضد‌التهابی ژل رویال  در درمان خیلی از بیماری‌ها مانند دیابت اثرگذار است. این ماده با کاهش استرس اکسیداتیو و نقش ضد‌التهابی در درمان دیابت موثر است.

اثر ژل رویال  بر دیابت

ژل رویال  به عنوان یک ماده طبیعی در درمان بسیاری ا ز بیماری‌ها می‌تواند نقش موثری ایفا کند. این ماده با تکیه بر خواص مواد سازنده خود که منحصر به فرد هستند می‌تواند در درمان دیابت و همین‌طور بهبود علائم این بیماری تاثیرگذار باشد. تحقیقات صورت گرفته این نقش را تائید کرده و تا حدودی مکانسیم مرتبط با آن را مشخص کرده‌اند. بر اساس این تحقیقات ژل رویال  با کمک برخی از خواص خود که استرس اکسیداتیو را کنترل می‌کنند و همین‌طور خواص ضد باکتریایی خود در کنترل و درمان دیابت نقش دارد.

درمان دیابت نوع ۲ با ژل رویال

دیابت نوع ۲، چهارمین مشکل اصلی سلامت در سطح جهان است و امروزه درمان‌های طبیعی، به دلیل عدم وجود عوارض جانبی، پرطرفدارترین نوع درمان هستند.

ژل رویال دارای خواص تنظیم گلوکز و فعالیت شبه انسولین است که هم برای انسان و هم حیوانات گزارش شده است. همچنین اثرات مثبتی را در جهت کاهش آسیب‌های جانبی ناشی از بیماری در سیستم تناسلی، پانکراس، کبد، پوست و غیره ایجاد می‌کند. تحقیقات و آزمایش‌های بالینی، بهبود در افراد مبتلا به دیابت را با دوز مصرفی ۱ گرم ژل رویال بصورت ۳ بار در روز و به مدت ۸ هفته نشان دادند. بنابراین مصرف آن بی‌فایده نخواهد بود، اما پیش از مصرف اطمینان حاصل نمایید که به آن آلرژی ندارید.

در صورتی که نسبت به سایر فرآورده‌های زنبور آلرژی داشته باشید، به احتمال زیاد به ژل رویال نیز آلرژی خواهید داشت. همچنین اگر حساسیت آلرژیک بالایی دارید، مصرف ژل رویال را ابتدا با مقادیر بسیار کم مانند ۱/۰ گرم آغاز کنید و نتایج آن را بررسی نمایید، سپس مقدار آن را به تدریج افزایش دهید تا به دوز مصرفی دلخواه خود برسید. سوم اینکه، در صورتی که مبتلا به آسم هستید، احتیاط کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید