a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

خواص درمانی گرده گل ( قسمت اول)

عسل ارگانیک اورازان > وبلاگ  > خواص درمانی گرده گل ( قسمت اول)

خواص درمانی گرده گل ( قسمت اول)

 1. گرده گل برای درمان پروستات :
  بعضی محققین معتقدند که مصرف گرده برای سلامتی غدد پروستات مؤثر است. آزمایشها نشان داده است افرادی که پروستات دارند دارای مقدار روی کمی می باشند . گرده دارای روی قابل توجهی است زیرا برای رشد لوله زاینده گرده نیاز به روی دارد، ممکن است این مسئله دلیل تأثیر مثبت گرده بر تورم پروستات باشد. آلن کایاس در سال ۱۹۵۹ مصرف گرده را به عنوان داروی جلوگیری کننده از تورم پروستات پیشنهاد کرد. بر اساس بیستمین کنگره بین المملی پرورش زنبور عسل در بخارست در سال ۱۹۶۵ سه مرد از هر ۱۰ مرد فرانسوی یعنی در حذوذ ۵۲۰/۸۵۶/۱ نفر به بیماری پروستات مبتلا بودند که در اکثر موارد نیاز به جراحی داشتند، آلن کایاس مصرف روزانه ۱۵گرم گرده را برای هر مرد بالاتر از ۵۰ سال توصیه کرد.
 2. گرده گل برای درمان ناتوانی‌های جنسی
  در ادبیات عوام گرده به عنوان منبع غنی از ویتامین ها و اسید های آمینه مشهور بوده که در بدن انسان تأثیر شگفت انگیزی به خصوص بر روی تجدید قدرت جوانی و افزایش نیروی جنسی در مرد‌ها دارد. اعراب در زمان های قدیم برای درمان ناتوانی‌های جنسی از گرده خرما استفاده می کردند. امروزه کشف هورمون‌های گنادوتروپیک در گرده خرما، استفاده آن را در درمان عقیمی توسط اعراب بدوی تایید می کند. همچنین وجود هورمون‌های تحریک کننده جنسی در گروه ثابت شده است.
 3. گرده برای در مان بیماری‌های عصبی
  ضعف اعصاب وضعیتی است که بر اثر ضعف عمومی بدن بوجود می آید و عصبی بودن اغلب همراه با کم خوابی است. افسردگی نیز ناشی از ضعف عمومی بدن است.
  گرده در درمان تعدادی از بیماری های سیستم عصبی مؤثر می باشد افرادی که به مدت یک هفته از گزده استفاده کرده اند عصبی نشده و به زندگی خوشبین‌‌تر و فعال تر شده اند. به طوری که این اشخاص علاقه زیادی به کار داشته و حالت افسردگی در آنها بهبود یافته است.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید