a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

آشنایی با روش های پرورش زنبور عسل ارگانیک

عسل ارگانیک اورازان > مقاله  > آشنایی با روش های پرورش زنبور عسل ارگانیک

آشنایی با روش های پرورش زنبور عسل ارگانیک

 زنبور های یک کندو عسل ارگانیک شامل یک ملکه، چند صد زنبور نر و چندین هزار زنبور کارگر می باشد. در تابستان و بهار که زنبور ها فعالیت زیادی برای جمع آوری شیره دارند کندو ممکن است ۷-۵  کیلو زنبور داشته باشد و تعداد زنبور های نر در این موقع زیادتر از هر موقع دیگر در کندو زنبور های یک کندو شامل یک لکه، چند صد زنبور نر و چندین هزار زنبور کارگر می باشد. در دیده شوند.

هر یک از این د نوع زنبور وظیفه خاصی دارند ولی منظوری که یک کندو تعقیب می کند عبارت از بقای نسل و یا دفاع و نگهداری کندو است و نظر انفرادی در بین نیست و هیچکدام از آن ها در نتیجه سعی انفرادی قادر نیستند که برای مدت طولانی زنده بمانند و بنابراین هدف آنها به طور دسته جمعی می گیرد.

زنبور هندی Aspis Indica

کمی کوچیکتر از زنبور عسل ارگانیک معمولی بوده، قد کارگرش ۱۳میلیمتر می باشد. سلول هایی را که با موم در روی شانها درست میکند از سلول های زنبور عسل کوچیکتر هستند.

زنبور درشت Apis Dorsata

در هندوستان و چین زندگی کرده و بزرگترین نوع زنبور عسل ارگانیک است که تا کنون شناخته شده است . به حالت وحشی زندگی و در زیر شاخه های درخت شانس را می چسبانند. سالانه چند بار از نقطه دیگر کوچ می کنند.

زنبور ریز Apis  Florea

از همه زنبورها کوچیکتر بوده و فقط ضان درست می کنند که مثل زنبورهای درشت به زیر شاخه درخت می چسباند به حالت وحشی در هندوستان و جنوب ایران یافت می شوند.

موجودات داخل کندو عسل ارگانیک

موجودات داخل کندو  به ۳ قسمت تقسیم می شوند.

  1. ملکه
  2. زنبور کارگر
  3. زنبور نر

در هر کلنی زنبور، ملکه مادر تمام کلنی است. در هر کندو یک ملکه وجود دارد. (البته به روش هایی می توان دو ملکه هم کرد که دیگر بحث تخصصی می شود و از معرفی ساده زنبور عسل جدا خواهیم شد) رژیم اصلی غذایی ملکه ژل رویال (شیر زنبورعسل) است ممکن است ملکه به خاطر این رژیم غذایی عمرش از ۷ تا ۱۰ سال باشد ولی زنبوران دیگر این طور نیست. زنبور ملکه نیش دارد ولی برای نیش زدن انسان به کار نمی‌برد و برای از بین بردن حریف خود استفاده می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید