a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

استفاده از زهر زنبور عسل برای درمان بعضی از بیماریهای انسان

عسل ارگانیک اورازان > وبلاگ  > استفاده از زهر زنبور عسل برای درمان بعضی از بیماریهای انسان

استفاده از زهر زنبور عسل برای درمان بعضی از بیماریهای انسان

از زمانهای بسیار قدیم زهر زنبور عسل را برای معالجه بعضی از بیماریها خصوصاً رماتیسمهای مفصلی و درد مفاصل و معالجه بیماران مبتلا به حساسسیت شدید به زهر زنبور عسل زنبور بکار برده اند که نتایج آن بسیار رضایتبخش بوده است. در سالهای اخیر در بعضی از کشور های اروپائی و آمریکای شمالی توجه بیشتری به این موضوع شده و مقالات و کتب متعددی نیز در این زمینه منتشر شدخ است.

استعمال زهر زنبور عسل به عنوان دارو به روش های مختلف انجام گردیده است. سادهترین آن تحریک کردن زنبورعسل جهت نیش زدن در محل دردهای مفصلی است. برای درمان بیماران مبتلا به حساسیت شدید به زهر زنبورعسل، به روشهای مختلف زهر خالص را تهیه کرده و تحت مراقبتهای پزشکی و با برنامه مشخصی آن را به بیماران تزریق می نایند.

عده دیگری از محققین بجای استفاده از زهر خالص زنبورعسل، تزریق مقداری از عصاره عمومی بدن زنبور عسل را توصیه کرده اند و معتقدند که تهیه این عصاره نه تنها آسانتر از تهیه زهر خالص است بلکه سمیت آن نیز کمتر بوده و لذا با سهولت بیشتری می توان بیماران را معالجه نمود.

برای تهیه زهرخالص زنبورعسل وسایل و روش های مختلف ابداع شده است، از جمله استفاد از شوکهای الکتریکی روی زنبورهای کارگر و تحریک  آنها جهت نیش زدن در روی پوشش نایلونی یک صفحه شیشه ای و یا مخزنیکه در داخل آن زهر جمع آوری میگردد. با استفاده از این وسایل میتوان از هر ۲۰ کلنی زنبورعسل در طول یک فصل تقریباً یک گرم زهر خالص خشک شده جمع آوری نمود. گرچه زهر زنبورعسل هنوز به عنوان یک داروی ثبت شده رسمی در بسیاری از کشور ها معرفی نشده است ولی در علوم داروئی جدید مطالعات زیادی روی آن انجام شده و نتایج بدست آمده مبین کاربرد وسیع آن در علوم پزشکی آینده می باشد.

کلیدواژه ها : عسل ، عسل طبیعی ، عسل ارگانیک ، عسل محلی ، عسل آویشن ، عسل کنار ، عسل چهل گیاه ، عسل گون ، ژل رویال ، بره موم ، گرده گل ، محمدرضا طهماسبی

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید