a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

تأثیر عسل بر مغز انسان

عسل ارگانیک اورازان > وبلاگ  > تأثیر عسل بر مغز انسان

تأثیر عسل بر مغز انسان

عسل حافظه را افزایش می دهد.

عسل به جلوگیری از آسیب و از دست دادن سلول در مغز کمک کند. مطالعات ۲۰۱۱ که در منوپوز منتشر شده است، مصرف روزانه از عسل ممکن است حافظه زنان پس از یائسگی را تقویت کند که می تواند درمان جایگزین برای از دست دادن حافظه مربوط به هورمون باشد. پس از چهار ماه مصرف ۲۰ گرم عسل در روز توسط این زنان احتمال می رود که حافظه بلندمدت تری نسبت به همتایان خود داشته باشند که قرص هورمون را مصرف کردند.

توانایی عسل برای کمک به جذب کلسیم توسط بدن، به کمک سلامت مغز کمک می کند. مغز به کلسیم نیاز دارد تا فکر و تصمیم گیری را انجام دهد. همانطور که جمعیت ما همچنان بزرگتر و مسن تر می شوند احتمال ابتلا به زوال عقل به دلیل مصرف کم ویتامین ها و مواد معدنی همچنان افزایش پیدا می کند.تحقیقات دیگری نشان داده ‌اند خواص پلی ‌فنول عسل می ‌تواند با استرس اکسایشی مقابله کند، سیستم دفاعی آنتی ‌اکسیدانی سلول ‌هایمان را بازیابی کند و در نتیجه به بهبود مشکلات حافظه کمک کند. برای مثال تحقیقی از آرژانتین در رابطه با ترکیبات شیمیایی عسل نشان داد که عسل به ساخت و توسعه‌ سیستم عصبی مرکزی کودکان کمک می ‌کند و می ‌تواند باعث کاهش استرس، تقویت حافظه، یادگیری و عملکرد ذهنی ‌شان در آینده شود.

عسل فراتر  از یک قند مفید

عسل، یک ماده غذایی فراتر از یک قند مفید، در دوران باستان بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفته است، اما امروزه ارزش واقعی آن به اندازه کافی شناخته نمی‌شود. شاید با بوجود آمدن شیرین کننده‌های بیشتر و ارزان تر که با پیشرفت تکنولوژی در دسترس قرار گرفته‌اند، افراد احساس می‌کنند که جایگزین‌های زیادی برای قند دارند نیازی به مصرف قندهای گران‌تر احساس نمی‌کنند. همان طور که این گونه افراد اصرار می‌کنند، عسل صرف نظر از منبع و حالت آن، تنها یک ماده قندی است.

خواص عسل برای اعصاب:

عسل یکی از بی نظیرترین ماده ای هست که تا به حال شناخته شده است این مقاله یعنی خواص عسل برای اعصاب به شما دید خوبی می دهد تا کمی تغییر در سبک تغذیه خود داشته باشید. در زندگی عصر نوین با توسعه صنایع و شهرنشینی عوامل زیادی به وجود آمده که فرد را در معرض ریسک و فشار های عصبی قرار می دهد،اضطراب و بیماری،آلودگی هوا و ترافیک شهری، ضربه های شدید روحی و فکری و عوامل دیگر که می توانند دستگاه عصبی انسان را درگیر کند و باعث بروز بیماری های روحی و عصبی شوند.

برای کاهش استرس و افزایش مقاومت بدن در برابر عوامل استرس زا خواص عسل برای اعصاب یکی از راه حل های مناسب است که پیشینه درمانی آن نشان می دهد که تا چه حد توانسته دراین مسیر مفید واقع شود.

از خواص عسل برای اعصاب می توان این را گفت که حاوی دو نوع قند است که گلوکز و فروکتوز نام دارد؛این قند ها سوخت رایج بدن را تامین می کنند. بدن انسان و خصوصا مغز نیازمند این است که همواره به قند دسترسی داشته باشد،از ویژگی های گلوکز و فروکتوز موجود در عسل این است که به سرعت در خون منتشر می شوند و به بافت های مغز می رسند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید