a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

تاریخچه زنبور داری و انواع کندو

عسل ارگانیک اورازان > وبلاگ  > تاریخچه زنبور داری و انواع کندو

تاریخچه زنبور داری و انواع کندو

تاریخچه زنبور داری – زنبور عسل امروزه در تمام نقاط دنیا بجز مناطق قطبی زندگی میکند . زنبورعسل از قسمت گرمسیری آفریقا منشا گرفته و سپس به اروپا و شرق آسیا گسترش یافته است . از قرن ها پیش زنبور عسل در شکاف کوه ها و تنه درختان و مکان های مناسب دیگر لانه و دور از عوامل نامساعد محیط و موجودات شکاری به زندگی خود ادامه داده است . برای استفاده از عسل زنبوران با روشهای بسیار ابتدائی زنبور را از این لانه ها بیرون رانده، عسل و موم را مورد استفاده قرار می داده است.

بشر به مرور زمان دانست که باید برای بهره برداری بهترو بیشتر کندو های طبیعی را از نقاط مختلف نزدیک هم جمع نموده و در یک محل از آنها مواظبت و نگهداری کند. در بعضی دیگر از نقاط دنیا موفق به ساختن کندو شده و زنبورها را داخل کندوهای ابتدائی  نگه داری می کردند. نوع کندو های ابتدائی بسته به شرایط محیطی منطقه و نوع مواد اولیه موجود و مهاجرت سکنه آن ناحیه فرق می کرد. در نقاط جنگلی دنیا زنبورعسل را در لانه طبیعی خود یعنی تنه درخت نگهداری می کردند.

کندوی تنه درختی

افراد بومی محل برای سهولت در امر مواظبت و برداشت، تنه درخت حاوی زنبور را از بقیه درخت جدا نموده و با پوشانیدن سروته آن تعدادی از آنها را در کنار هم قرار می دادند. کندوهای تنه درختی را می توان به صورت افقی یا عمودی قرار داد.

کندوی کوزه ای

در نقاط دیگر دنیا که فاقد جنگل بودند، اولین نوع کندو، کندوهای گلی بودند که به صورت خام یا پخته (سفال) مورد استفاده قرار می گرفتند. امروزه در بعضی از نقاط خاورمیانه و منجمله ایران (فارس، کردستان، لرستان) استفاده از کندوهای گلی و سفالی متداول می باشد .

کندوی سبدی

در مصر قدیم برای پرورش زنبور عسل از لوله های استوانه ای سفالی استفاده می کردند. مصریان قدیم حتی زنبورداری مهاجرتی داشتند و زنبورهای خود را در مسیر رود نیل تغییر مکان داده و از حداکثر نباتات منطقه استفاده می کردند. نوع دیگر کندو، کندو های بافتنی بودند که از الیاف و ترکه های نباتات ساخته میشدند. این نوع کندوها شاید اولین بار از یونان گزارش شده اند. کندو های بافتنی ترکه ای در اغلب استانهای ایران (آذربایجان، کردستان و استان فارس) متداول بوده و به اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شوند. برای محافظت زنبوران عسل از عوامل خارجی روی این نوع کندو ها را با خاک رس و تپاله گاو و گل اندود می کنند.

کندوی شیشه ای

کندوی شیشه ای مثل هر کندوی دیگر؛ محل زندگی و تلاش زنبور عسل است؛ اما به دلیل فضای محدودی که دارد؛ جمعیت آن خیلی کمتر از یک کندوی معمولی است. این کندو یک وسیله ی آموزشی به شکل مکعب مستطیل است که حداقل دو طرف آن، به جای چوب یا شیشه ساخته شده تا بتوان به راحتی آن را دید.
در کندوی شیشه ای معمولا دو عدد شان وجود دارد که یکی در بالا و دیگری در پایین کندو قرار می گیرد. این کندو را می توان در داخل آپارتمان و یا یکی از اتاق های منزل نصب کرد. مناسب ترین محل برای نصب کندوی شیشه ای، پشت پنجره ی اتاق است.

تا قبل از قرن شانزده میلادی هیچ تحولی در صنعت پرورش زنبور عسل صورت نگرفت ولی پس از قرن شانزدهم یعنی در بین سالهای ۰۰۵۱ تا ۱۵۸۱ میلادی سه واقعه مهم جدا از هم در تاریخ زنبورداری جهان اتفاق افتاد که سبب تحولی بزرگ در امر پرورش زنبور عسل گردید. پس از ۲ قرن کوشش و تلاش در بین سالهای ۰۰۱۵ تا ۱۵۸۱، هنوز اشکالات زیادی درپرورش زنبور عسل وجود داشت.در اواخر این دوره حتی موفق شدند کندوهای قابدار بسازند ولی چون فاصله بین قابها و بدنه کندو با قابها صحیح نبود،زنبورها قابها را به یکدیگر و بدنه کندو چسبانیده و زنبوردار مجبور بود که برای جدا نمودن قابها مقدار زیادی از مومها را هر بار بریده و از کندو خارج نماید.

کلیدواژه ها : عسل ، عسل طبیعی ، عسل ارگانیک ، عسل محلی ، عسل آویشن ، عسل کنار ، عسل چهل گیاه ، عسل گون ، ژل رویال ، بره موم ، گرده گل ، محمدرضا طهماسبی

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید