a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

عسل ارگانیک اورازان > وبلاگ  > تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را میتوان از نوع عسل بسته به رنگ، عطر و طعم و حالت شل یا سفت بودنش قابل تشخیص است و همیشه یکی از مشکلات و دغدغه های مصرف کنندگان عسل طبیعی تشخیص عسل تقلبی از عسل طبیعی است.

در ایران عسل ارگانیک به رنگ های سیاه، قهوه ای روشن، قهوه ای تیره ، قرمز ملایم به زرد و در برخی از نوع ها به سبز یشمی هم نزدیک است. عسل های درجه دو عسل هایی هستند که زنبور به جای جمع آوری از شهد گیاهان از روش های مصنوعی و دستی (دادن آب قند از طرف زنبوردار) استفاده میکند . طبیعتاً عسل به دست آمده کیفیت، عطر و طعم عسل طبیعی و ارگانیک رو ندارد و از نظر ارزش غذایی هم در سطح پایینتری قرار دارد.

در این مطلب روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی یا دست ساز را بررسی خواهیم کرد.

  • استفاده از آب سرد برای تست
    عسل طبیعی در آب سرد حل نمیشود . برای تست این مسئله در یک لیوان آب سرد یک قاشق غذاخوری عسل بریزید مشاهده خواهید کرد که عسل طبیعی حل نمیشود و تقریبا به شکل ۶ ظلعی در می‌آید ولی عسل تقلبی پس از انجام این تست در آب حل میشود و شکل و بافت خود را از دست می‌دهد.
  • شل بودن عسل طبیعی نسبت به تقلبی
    عسل طبیعی به دلیل دارا بودن قند های طبیعی (گلوکز و فروکتوز) دارای بافت نرم است و به همین دلیل حرکت و لیز خوردن این قندها بر روی هم به راحتی انجام میشود و حالت شل و نرمی دارد و برعکس عسل تقلبی به دلیل داشتن قند های غیر طبیعی شکر (ساکاروز) دارای بافت سفت تری است و در نتیجه عسل بدست آمده عسل سفتی است.
  • شکرک زدن عسل تقلبی
    یکی دیگر از روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی این است که وقتی عسل در حالت رس یا شکرک است و سفید شده است مقداری از آن را در میان هردوانگشت فشار دهید عسل طبیعی بافت نرمی دارد و این نرمی را در میان انگشتانتان حس میکنید ولی عسل تقلبی به دلیل داشتن بلورهای شکر زبر است و بافت نرمی ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید