a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

روش های خالص سازی موم زنبور عسل

عسل ارگانیک اورازان > وبلاگ  > روش های خالص سازی موم زنبور عسل

روش های خالص سازی موم زنبور عسل

در خالص سازی موم زنبور عسل جدا کردن موم از درپوشهای مومی عسل پس از استخراج عسل و همچنین شانهای نو و تازه ساخته شده اضافی که توسط زنبورها به قسمتهای مختلف کندو چسبانده می شود راحت تر از جدا کردن موم از شانهای کهنه و قدیمی است. همنین با توجه به اینکه موم های درپوشهای عسل و شانهای تازه ترشح شده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند باید همیشه آنها را جدا داز شانهای کهنه ذوب و موم آنها را تفکیک نمود.

برای جداکردن عسل و موم از درپوشهای مومی عسل که مخلوطی از مومهای تازه ترشح شده و عسل می باشند می توان به راه های مختلف اقدام نمود. استفاده از دستگاه موم خشک کن ارتعاشی، تنگ یا پرس مخصوص و استفاده از دستگاه موم ذوب کن مخصوص که شرح خلاصه ای از آنها در فصل برداشت و استخراج محصول عسل داده شده است روشهای بسیار معمول در کشورهای خارج می باشند. در ایران می توان از وسایل صافی و تنگ و یا پرس های معمولی استفاده نمود. پس از آنکه موم در سطح آب شناور گردید می توان آن را در قالبهای مخصوصی ریخته تا منجمد شده و بشکل قرص های بزرگ موم در آید.

قرص موم زنبور عسل

گاهی از دستگاه های موم ذوب کن بخاری نیز استفاده می شود. در داخل این دستگاه ضمن این که موم ذوب می شود به وسیله شبکه های صافی نیز صاف شده و از زیر خارج و وارد قالب های مخصوص می گردد. اسفاده از موم ذوب کن های خورشیدی برای منظوور فوق نیز امکان پذیر است. پس از ذوب کردن موم در آب داغ و ریختن آنها در قالبها اغلب مشاهده می شود که مقداری عسل و یا ناخالصیهای سیاه رنگ در زیر قرصهای موم وجود دارد. لازم است این ناخالصیها را با کارد تیز تراشیده و با سایر موم های ناخالص مثل شانهای کهنه ذوب و صاف کرد.

کلیدواژه ها :خالص سازی موم زنبور عسل، عسل ، عسل طبیعی ، عسل ارگانیک ، عسل محلی ، عسل آویشن ، عسل کنار ، عسل چهل گیاه ، عسل گون ، ژل رویال ، بره موم ، گرده گل ، محمدرضا طهماسبی

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید