a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

ملکه و تولید عسل ارگانیک

عسل ارگانیک اورازان > وبلاگ  > ملکه و تولید عسل ارگانیک

ملکه و تولید عسل ارگانیک

هدف نهایی زنبورداران در پرورش ملکه و تولید عسل ارگانیک داشتن کلنی های پرجمعیت و قوی با محصول بیشتر است و برای نیل به این هدف بکار گیری اصول صحیح پرورش ملکه از ملزومات اصلی می باشد تا با بکار بستناین اصول و نیز استفاده از ملکه های مناسب و پر تولید مسیر ارتقاء کیفی کلنی های زنبورستان هموار گردد.

زنبورداران پر تجربه و باهوش معمولاً ملکه های مورد نیاز خود را پرورش می دهند و از موفق ترین افراد این حرفه می باشند زیرا پرورش ملکه نیاز به دقت های ویژه و بکارگیری ظرافت های خاص دارد که نزد همه زنبورداران یافت نمی شود. برای پرورش ملکه زنبور عسل ارگانیک مناسب که ضمن دارا بودن خصوصیات فیزیکی مناسب از قدرت تخمگذاری و توان بالای تولید مثل برخوردار باشد، تغذیه ملکه در طی دوران پرورش بخصوص در طی دوران لاروی بسیار مهم و اساسی است. تغذیه و پرورش ملکه و لاروهای مورد نظر برای این منظور در محیطی که شهد و گرده فراوان و کافی داشته باشد میسر است و زنبورداران باید به این امر توجه و دقت کافی داشته باشند و با انتخاب محل های مناسب که از پتانسیل بالای تولید شهد و گرده برخوردار باشد در صد موفقیت خود را بالا ببرند. علاوه بر انتخاب محل مناسب و پر شهد و گرده مدیریت تغذیه کلنیها و رفع کمبودهای محیطی از طریق تغذیه کربوهیدرات ها و تغذیه پروتئینی از ابزار مناسب و ضروری در این امر می باشد. در کنار مدیریت صحیح در انتخاب محل مناسب، ظرافت های خاص دیگر مثل مهارت در انتقال لارو و انجام موفق پیوند، انتقال به موقع سلولهای ملکه به کلنی های جفت گیری، سازماندهی مناسب کلنی های شروع کننده، خاتمه دهنده، انکوباتور و جفت گیری در جریان پرورش ملکه نیز باید بکار گرفته شود. برنامه ریزی دقیق زنبوردار در پرورش به موقع نرها در کلنیهای پدری و تنظیم زمان بلوغ ملکه ها و نرها برای انجام جفت گیری موفق در پروازهای جفت گیری نیز از ظرافت های ویژه و مورد نیاز در مدیریت پرورش ملکه زنبور عسل ارگانیک می باشد.

در ایران شرایط اقلیمی خاص و ویژه ای حاکم است که امکان پرورش ملکه را در اواخر زمستان در جنوب کشور فراهم می سازد به نحوی ملکه های تخم ریز جدید در اوایل بهار آماده تحویل می گردد و این امر به زنبورداران فرصت می دهد که به موقع ملکه های پیر خود را تعویض نموده و از ملکه های جوان پرورش یافته از اوایل سال بهره مند گردند ولی اکثر ملکه های تولیدی جنوب کشور برای معرفی به بچه های مصنوعی اوایل فصل بکار گرفته می شود که باید زنبورداران از این فرصت استفاده کنند و ملکه های پیر خود را نیز در فرصت مذکور تعویض نموده و توان تولیدی کلنی های خود را افزایش دهند.

به هر حال در طی دهه ۱۳۶۰ با تلاش های مداوم وزارت جهاد سازندگی و هدایت جناب آقای دکتر رحیم عبادی استاد دانشگاه صنعتی اصفهان پرورش ملکه به زنبورداران و کارشناسان علاقه مند آموزش داده شد و ایستگاه های پرورش ملکه وزارت جهاد سازندگی در استان های مختلف کشور دایر گردید و این فن و علم از طریق آنان نیز به زنبورداران علاقه مند انتقال داده شد با تلاش های انجام شده تولید ملکه که از اوایل دهه ۱۳۶۰ در ایران شروع شده و در اوایل دهه ۱۳۷۰ به حدود ۳۰ هزار ملکه و با نوساناتی در اوایل در اوایل دهه ۱۳۸۰ به حدود ۴۰ هزار ملکه و در اواخر دهه ۱۳۸۰ نزدیک به صدهزار ملکه رسید و این روند با فراز و نشیب هایی ادامه یافته و حتی تلاش هایی برای تولید زنبور پاکتی نیز شروع شده است.

ملکه های تولیدی مذکور عسل ارگانیک بخشی از نیاز زنبورداران را تأمین می کند و جهت نیل به وضعیت مطلوب نیاز به برنامه ریزی دقیق تر و حمایت های بیشتری می باشد. با توجه به انجام طرح های اصلاح نژادی زنبور عسل ارگانیک در کشور باید در هر منطقه با استفاده از نتایج بدست آمده ملکه های با کیفیت ژنتیکی مطلوب تر به عنوان ملکه های مادری به ایستگاه های پرورش ملکه زنبور عسل ارگانیک در سطح کشور تحویل داده شود و پرورش دهندگان ملکه در مناطق مختلف کشور با تکثیر این ملکه ها ضمن تأمین ملکه های مورد نیاز زنبورداران در جهت افزایش عملکرد کلنی ها و توسعه کیفی صنعت زنبورداری نیز مؤثر واقع شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید