a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

آنزیم های عسل ارگانیک

عسل ارگانیک اورازان > مقاله  > آنزیم های عسل ارگانیک

آنزیم های عسل ارگانیک

آنزیم های عسل ارگانیک مواد پیچیده پروتئینی هستند که در سلول های زنده تشکیل شده و در فعل و انفعالات حیاتی موجود نقش مهمی را بازی می کنند. بدون شک مهمترین آنزیم در عسل اینورتار است که بنامهای ساکارز و یا سوکراز هم گفته می شود. این آنزیم در اصل از قدد بزاقی زنبورعسل ترشح و ساکارز موجود در شهد گل را به لوولز و دکستروز تبدیل میکند. آنزیم مهم دیگری که در عسل ارگانیک وجود دارد دیاستاز یا آمیلاز است. منشاء و عمل این آنزیم مشخص نیست ولی Ammon 1949، معتقد است که این آنزیم توسط زنبورداران عسل تهیه می گردد.

 

 

آنزیم های دیگری که در عسل ارگانیک گزارش شده اند، کاتالاز و فسفاتاز می باشند. Whit و همکاران در سال ۱۹۶۳ وجود آنزیم دیگری بنام گلوکز اکسیداز را گزارش دادند. این آنزیم از غدد شیری زنبورعسل ترشح میشود.گلوکز اکسیداز باعث اکسیده شدن گلوکز و تبدیل آن به اسید گلوکونیک و پراکسید ئیدروژن میشود. اینهیین آنزیم دیگری است که خاصیت باکتری کشی دارد و از رشد باکتری در عسل ارگانیک جلوگیری میکند. آنزیم ها در عسل به مرور زمان و با حرارت دیدن عسل کم شده و ممکن است از بین بروند.

پروتئین های موجود در عسل ارگانیک

Haydak  و همکاران در سال ۱۹۴۲ مشخص کردند که ویتامین ها به مقدار کم در عسل وجود دارند. ویتامینهائی که در عسل وجود دارند شامل تیامین B1، ریبوفلاوین B2، اسید اسکوربیک C، پیریدوکسین B6، اسید پنتوتنیک و اسید نیکوتینیک می باشند. مقدار ویتامین ها در انواع عسلها بسیار متغیر بود و به نوع شهد و گرده گل که توسط زنبور عسل جمع آوری می شود بستگی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید