a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

عسل و نقش آن در سلامت انسان

عسل ارگانیک اورازان > وبلاگ  > عسل و نقش آن در سلامت انسان

عسل و نقش آن در سلامت انسان

عسل و سلامت

از قدیم الایام عسل بعنوان یک ماده قندی شفابخش مورد استفاده قرار گرفته است. در منابع بدست آمده در سنگ نوشته ها و کتابهای مربوط به اقوام باستانی سومر در ۶۲۰۰ سال قبل از میلاد، مصریها ۱۹۰۰ تا ۱۲۵۰ سال قبل از میلاد، اقوام ودا (هندوها) در ۵۰۰۰ سال قبل، درکتابهای مقدس قرآن، تورات، انجیل عهد قدیم و عهد جدید، کتاب های مقد س هندیها، چینی ها، ایرانیان باستان و مصریها  عسل بعنوان یک ماده شفابخش معرفی گردیده است.

استفاده از عسل از گذشته تا امروز برای درمان سرفه و گلو درد مرسوم بوده است. معمولاً عسل به همراه سبزیجات،  بذرها و گیاهان مناطق جغرافیایی مورد مصرف قرار میگرفته است.

استفاده از عسل گیاه کُنار در هند برای درمان بیماریهای چشم ، در غِنا برای عفونت های پا، و در نیجریه برای گوش درد ، درمان آلودگی انگلی چشم، پیشگیری از صدمه به قرنیه، زخم معده و یبوست رایج بوده است .

در اغلب منابع ابتدای قرن بیستم بحث از خواص ضد باکتریایی و زخم درمانی عسل شده است. در سال ۱۹۱۹ گزارش گردید که خواص ضد باکتریایی عسل با رقیق کردن آن افزایش می یابد. در بین سالهای ۱۹۳۰ تا ۱۹۵۰ محققین راجع به خواص درمانی عسل در ترمیم زخم ها، نتایج زیادی بدست آوردند که هم اکنون مورد استفاده است. در دو دهه اخیر تحقیقات درباره خواص ضد میکروبی عسل و خواص ترمیمی آن افزایش یافته و اثرات پانسمانی عسل را با سایر درمانهای شناخته شده در درمان جراحات، سوختگی ها و عفونت های شدید مقایسه کرده و تأثیر مناسب تر عسل را یادآور شده اند.

در مقایسه عسل و محلولهایی که دارای قندهای مشابه عسل می باشند از نظر میزان اثر بر  میکروبهای گرم منفی و قارچ ها، نشان داده شده محلولهای قندی اثر ضد باکتری نداشته ولی عسل اثر ممانعت کننده از رشد میکروبها و قارچ ها، داشته است.

عدم جذب برخی ازکربوهیدرات ها منجر به اثر لاکساتیو یا ملین عسل میشود که مؤید نظرات یونانی ها دربارة  اثرات ضد یبوستی عسل می باشد. – عسل و سلامت

ترکیب عسل

قندها و آب :

عسل یک محلول قندی فوق اشباع با حدود ۵/۳۸ % فروکتوز و ۳۱% درصد گلوکز و  ۱/۱۷ %آب است.

میزان قندهای دی،  تری و الیگوساکارید نسبت به منوساکاریدها یا قندهای ساده عسل ناچیز است.

 مواد گیاهی یا فیتوکمیکال ها

وجود برخی از مواد گیاهی در عسل باعث تقویت فعالیت های  حیاتی بدن می شود. بخش اصلی این مواد گیاهی را آنتی اکسیدانها تشکیل داده که در بدن واکنشهایی را که باعث تخریب بافتها میشوند، کاهش میدهند.

  آنزیم ها:

عسل حاوی تعدادی آنزیم از جمله گلوکز اکسیداز، انورتاز، دیاستاز( آمیلاز)، کاتالاز و اسید فسفاتاز میباشد.

۱- گلوکز اکسیداز: وجود این آنزیم در عسل گلوکز را تبدیل به گلوکولاکتون، اسید گلوکونیک و پراکسید هیدروژن می نماید.

۲-انورتاز : این آنزیم توسط زنبورها  به شهد اضافه میشود و سوکروز را به فروکتوز و گلوکز تجزیه میکند. فعالیت انورتاز در عسل تداوم دارد، با این وجود درجه حرارت بالا ممکن است آنرا غیر فعال سازد.

۳- دیاستاز (آمیلاز) : این آنزیم زنجیره های نشاسته را به دکسترین و مالتوز تبدیل می نماید. دیاستاز در هنگام عمل آوری شهد  توسط زنبورها به شهد  اضافه میشود. میزان دیاستاز عسل بر حسب نوع گل تفاوت دارد. نگهداری طولانی عسل و حرارت بالا منجر به بی اثر شدن این آنزیم میشود. محققین معتقدند که حرارت ۸۵ درجه در مدت ۵ دقیقه دیاستاز را در عسل غیر فعال ساخته و همچنین PH نامناسب همانند اضافه کردن مواد اسیدی یا بازی به عسل ، فعالیت این آنزیم را کاهش میدهد.

۴- کاتالاز : این آنزیم به میزان محدود در عسل وجود دارد و پراکسید هیدروژن را به اکسیژن و آب تبدیل میکند.

۵- اسیدهای آمینه :

با اینکه میزان اسیدهای آمینه عسل محدود است اما طیف وسیعی از اسیدهای آمینه یعنی حدود ۱۸ اسید آمینه ضروری و غیر ضروری در عسل وجود دارد، که بستگی به منشأ شهد یا نوع گل دارد. پرولین اسید آمینه اصلی عسل و لیزین در مرحله دوم قرار دارد. سایر اسید های  آمینه شامل فنیل آلانین، تیروزین، اسید گلوتامیک و اسید آسپارتیک میباشند.

۶- اسیدهای ارگانیک (آلی) :

اسیدهای آلی کمی طعم ترش را در عسل ایجاد می کنند و در خاصیت ضد باکتریایی عسل دخالت دارند. اسید گلوکونیک بعنوان اسید آلی اصلی عسل میباشد. عسل حاوی اسیدهای آلی متعدد دیگری (مثل بوتریک- استیک- فرمیک- لاکتیک- سوکسینیک- مالیک- سیتریک- مالئیک- اگزالیک و پیروگلوتامیک ) میباشد. به همین دلیل است که برخی از عسل ها طعم تند یا طعم اسیدی دارند.  همانند بسیاری دیگر از اجزاء عسل، نوع اسیدهای آلی نیز بر حسب نوع گل تفاوت میکند.

 

عسل و سلامت – نشنال هانی (عسل و سلامت)

کلیدواژه ها : عسل ، عسل طبیعی ، عسل ارگانیک ، عسل محلی ، عسل آویشن ، عسل کنار ، عسل چهل گیاه ، عسل گون ، ژل رویال ، بره موم ، گرده گل ، محمدرضا طهماسبی

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید