a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

نکاتی در مورد فن زنبورداری

عسل ارگانیک اورازان > وبلاگ  > نکاتی در مورد فن زنبورداری

نکاتی در مورد فن زنبورداری

فن زنبورداری – کوششهای زیادی برای یافتن راهی جهت استخراج عسل بدون کشتن زنبوران داخل کندو و در بین سالهای ۱۵۰۰ تا ۱۸۵۱ میلادی صورت گرفت. یکی از این راهها ادغام چندین کندو در داخل یک کندو بود. بدین صورت که به جای کشتن و از بین بردن همه کندوها، زنبورهای چند کندو را داخل یک کندو و برای گذراندن دوران سخت زمستان قرار داده و بقیه را مورد استفاده قرار می دادند. نحوه عمل اینطور بود که کندوها را یکی یکی در زیر یک کندوی خالی قرار داده و زنبورهای کندوی پائین را با ایجاد صدا و دود مجبور به وارد شدن به کندوی بالائی می کردند. یه همین روش چند کندو را در یک کندو خالی می کردند. در داخل کندوی آماده شده بالا ملکه های موجود با هم جنگیده و فقط یک ملکه در کندو باقی خواهد ماند.

روش دیگری که درمورد کندوهای بزرگ معمول بود بریدن و استفاده از  شانها (شانهای محتوی عسل) و نگهداری زنبورها با بقیه شانها از سالی به سال دیگر می باشد. در سال بعد زنبورها محل خالی شانها را ترمیم نموده و به همین ترتیب هر سال مقداری از عسل و موم کندوها مورد استفاده قرار می گرفت.

روش سوم، قرار دادن یک قسمت اضافی در روی کندو برای ذخیره عسل بود. مثلاً مورد کندوهای بافتنی یا ترکه ای کلاهکی در بالا تا انتهای کندو قرار می دهند تا زنبور در داخل آن ضمن تهیه شان، عسل ذخیره نماید. در پایان فصل رشد، کلاهک را برداشته و عسل را مورد استفاده قرار می دهند. کندوهای قاب‌دار بسازند ولی چون فاصله بین قابها و بدنه کندو با قابها صحیح نبود، زنبورها قابها را به یکدیگر و به بدنه کندو چسبانیده و زنبوردار مجبور بود که برای جدا کردن قابها مقدار زیادی از مومها را هر بار بریده و از کندو خارج نماید.

 

کلیدواژه ها : عسل ، عسل طبیعی ، عسل ارگانیک ، عسل محلی ، عسل آویشن ، عسل کنار ، عسل چهل گیاه ، عسل گون ، ژل رویال ، بره موم ، گرده گل ، محمدرضا طهماسبی

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید