a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 مزرعه سبز اورازان.
تمامی حقوق محفوظ است.

026-34303736

0912-1816136

021-22073814

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

کراتینه کردن مو با عسل

عسل ارگانیک اورازان > وبلاگ  > کراتینه کردن مو با عسل

کراتینه کردن مو با عسل

تقویت موها با عسل

چگونه عسل مانع از ریزش مو می شود؟

۱ -بالا بودن میزان قند عسل، باعث حفظ آب و در نتیجه حفظ رطوبت مو می شود. این رطوبت باعث نرم ماندن پوست دور ناخن نیز می شود.

۲ -عسل خاصیت ضدباکتریایی دارد که پوست سر را سالم نگه می دارد و شوره سر و در نتیجه ریزش مو را کاهش می دهد.

خواص عسل

۱ -نرم کننده بسیار مناسبی است. قبل از حمام یک سهم عسل را با ۲ سهم روغن زیتون مخلوط کنید و نیم ساعت قبل از حمام به مو بمالید. میزان روغن را بر حسب نوع موی خشک یا چرب تنظیم کنید.

۲ -اگر مو بیش از حد در معرض نور خورشید، قرار بگیرد خشک و کدر می شود. این کدری را می توان با مالیدن مخلوطی از ۲ قاشق غذاخوری عسل و دو پیمانه آب ولرم به مو از بین برد.

ضررهای کراتینه کردن مو چیست؟

آیا از عوارض کراتینه کردن موها اطلاع دارید؟ به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در این روش، بروز خطرات جدی ناشی از آن زیاد است. مهم‌ترین خطرات آن عبارتند از:

خطر سرطان: فرمالدئید یک ماده سرطان زاست که در مواد شیمیایی کراتین مو وجود دارد و هیچ روشی برای کم کردن تاثیرات آن هنوز پیدا نشده است.

ریزش مو: بزرگترین مشکل کراتینه مو، ریزش مو است که پس از اولین شست‌وشو به خوبی می‌توان به آن پی برد. علاوه بر آن باعث نازک شدن مو و تضعیف ریشه و ساقه مو هم می‌شود.

تخریب ساختمان مو: بعد از کراتینه کردن موها، مو به طور زیبایی درخشان می‌شود ولی این درخشندگی پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود و انتظارات شما پس از ۲ یا ۳ بار شستن موهای خود دیگر برآورده نمی‌شود.

واکنش‌های حساسیتی: همانطور که می‌دانید استفاده از موادشیمیایی برای زیبایی پوست و مو باعث بروز انواع واکنش‌های حساسیتی از جمله خارش و سوزش می‌شود که روش کراتینه کردن مو هم از این قاعده مستثنی نیست.

تاثیر کراتینه مو با مواد طبیعی

ضررهای کراتینه کردن مو چیست؟ آیا از مضرات جدی کراتینه کردن مو اطلاع دارید؟ به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در این روش، بروز خطرات جدی ناشی از آن زیاد است. مهم ترین خطرات آن عبارت اند از:

خطر سرطان: فرمالدئید یک ماده سرطان زاست که در مواد شیمیایی کراتین مو وجود دارد و هیچ روشی برای کم کردن تاثیرات آن هنوز ساخته نشده است.

ریزش مو: بزرگترین مشکل مصرف کنندگان، ریزش مو است که پس از اولین شست و شو به خوبی می‌توان به آن پی برد. علاوه بر آن باعث نازک کردن مو هم می‌شود که باعث تضعیف ریشه و ساقه مو می‌شود.

تخریب ساختمان مو: بعد از کراتینه کردن موها، مو به طور زیبایی درخشان می‌شود ولی این درخشندگی پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود و انتظارات شما پس از ۲ یا ۳ بار شستن موهای خود برآورده نمی‌شود.

واکنش های حساسیتی: همانطور که می‌دانید استفاده از موادشیمیایی برای زیبایی پوست و مو باعث بروز انواع واکنش‌های حساسیتی از جمله خارش و سوزش می‌شود که روش کراتینه کردن مو هم از این قاعده مستثنی نیست.

کراتینه مو با مواد طبیعی ۱-ماسک تخم مرغ، عسل، روغن زیتون

–مصرف کراتین- کراتینه مو -کراتینه کردن مو- کراتین مو -ماسک برای مو -بهترین ماسک مو -ماسک مو خانگی -تقویت کننده مو- تقویت مو-کراتینه کردن طبیعی مو در خانه-کراتینه کردن طبیعی مو در خانه

کراتینه مو با مواد طبیعی

روش کراتینه مو با مواد طبیعی

روش کراتینه مو با مواد طبیعی

روغن زیتون بهترین ماده برای رشد و سلامت موست. استفاده از روغن زیتون در موهای خشک، مانند یک معجزه عمل می‌کند. رطوبتی که روغن زیتون ایجاد می‌کند، جنس مو را لطیف تر و پوست سر را محکم تر می‌کند. ماسک مو ترکیب روغن زیتون با عسل، روشی ۱۰۰% تضمینی برای از بین بردن خشکی و زبری مو است.

ویژگی های مواد این ماسک: عسل طبیعی شامل ویتامین ها، مواد معدنی و مرطوب کننده طبیعی است.روغن زیتون رطوبت طبیعی به موهای شما می‌دهد.آنزیم در سفید تخم مرغ باعث پاک کردن طبیعی مو و پوست سر از باکتری ها و روغن اضافی می‌کند.

موارد مورد نیاز: روغن زیتون – تخم مرغ خام – عسل طبیعی

–مصرف کراتین- کراتینه مو -کراتینه کردن مو- کراتین مو -ماسک برای مو -بهترین ماسک مو -ماسک مو خانگی -تقویت کننده مو- تقویت مو-کراتینه کردن طبیعی مو در خانه-کراتینه کردن طبیعی مو در خانه

نحوه انجام این کار: قبل از انجام هرکاری باید بدانید که اگر می‌خواهید به نتیجه مطلوبی برسید نباید از موارد گفته شده به مقدار زیاد استفاده کنید بلکه طبق دستور و با توجه به اندازه موهایتان، قدم به قدم تمامی مراحل را انجام دهید.

روش اول: ۵ قاشق غذاخوری روغن زیتون و ۲ عدد تخم مرغ را با یکدیگر مخلوط کنید. خوب هم بزنید تا یک مخلوط یکدست به دست آید. تمام ماسک مو را به موهای خود بزنید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه، موهای خود را بشویید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید